Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

więcej informacji zamknij

Kategorie

  PRENACAPS FOLATE

  52,99 zł
  Brutto

  PRENACAPS to linia suplementów diety przeznaczonych dla kobiet starających się o dziecko, będących w ciąży oraz karmiących piersią.

  PRENACAPS FOLATE zawiera 800 µg biologicznie aktywnej formy kwasu foliowego (Quatrefolic®) o udowodnionej badaniami wysokiej biodostępności.

  Ilość

  DZIAŁANIE

  Znaczenie kwasu foliowego w okresie ciąży i karmienia piersią

  Kwas foliowy to jeden z ważniejszych związków dla rozwijającego się w brzuchu dziecka. Niedobór tego składnika u mamy jest jedną z przyczyn rozwoju m.in. wad układu nerwowego dziecka. Kwas foliowy jest również istotny dla zdrowia przyszłej mamy oraz mamy karmiącej. Pomaga w prawidłowej produkcji krwi oraz utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Dodatkowo wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego oraz przyczynia się do zmniejszenia znużenia i zmęczenia.

       

  Optymalną dawkę należy dobrać z lekarzem ginekologiem.

  Zespół Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego rekomenduje:

  - u kobiet z grupy niskiego ryzyka - 400 μg/ dziennie (12. tyg. przed starniem się o dziecko - ciąża - karmienie piersią)

  - u kobiet z grupy średniego ryzyka (m.in. palenie papierosów, picie alkoholu, niektóre schorzenia, przyjmowanie niektórych leków, obniżona aktywność MTHFR) - 800 μg/ dziennie (12. tyg. przed staraniem się o dziecko - ciąża - karmienie piersią)

  - u kobiet z grupy wysokiego ryzyka - wyższe spożycie. 

  AKTYWNA FORMA KWASU FOLIOWEGO

  Kwas foliowy, aby mógł być wykorzystany przez organizm, po spożyciu musi zostać przekształcony w aktywną postać.

  Wg danych średnio u co drugiej osoby w Europie występują zaburzenia procesu przekształcania kwasu foliowego w jego formę aktywną. Quatrefolic® to aktywna forma, która nie wymaga przekształcenia i może być od razu wykorzystana przez organizm.

  WYNIKI BADAŃ Quatrefolic®

  Badanie nr 1

  Badaniu poddano grupy, z których każda otrzymała identyczne dawki odpowiednio Quatrefolic® i kwasu foliowego.

  Badanie wykazało, że:

  • Quatrefolic® osiągnęło ponad 3 razy wyższe maksymalne stężenie substancji czynnej (Cmax ng/ml) w 1 h po podaniu w porównaniu do kwasu foliowego (wykres 1)

  • Quatrefolic® osiągnęło ponad 9 razy wyższą całkowitą przyswajalność substancji czynnej (AUC8h ng/ml h) w porównaniu do kwasu foliowego (wykres 2).

  Badanie nr 2

  W badaniu porównywano biodostępność Quatrefolic® z L-metylofolianem wapnia. Wykazano wysoką przyswajalność obu form. Jednak w przypadku Quatrefolic® maksymalne stężenie substancji czynnej po podaniu (Cmax nmol/L) było o 10% wyższe niż L-metylofolianu wapnia.

  SPOSÓB UŻYCIA

  Spożywać 1 kapsułkę 1 raz dziennie w trakcie posiłku.

  Masa netto: 20,7 g

  Ilośc kapsułek/porcji: 60/60.

  Warunki przechowywania:

  Chronić przed światłem, przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

  #P0007
  3 Przedmioty

  Powiązane produkty