Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.

zamknij

Kategorie

  Babka jajowata łuska 150g

  19,99 zł
  Brutto

  - Naturalne źródło błonnika, o wyjątkowo dobrej przyswajalności.

  - Obniża cholesterol, ciśnienie krwi i cukier.

  - Naturalny sposób na biegunki i zaparcia.

   

  Bezpieczne płatności

   

  Darmowa dostawa od 200 zł*

   

  31 dni na zwrot

  Babka jajowata – charakterystyka rośliny

  Babka jajowata jest rośliną dosyć pospolicie występującą na terenach dobrze nawodnionych i nasłonecznionych. W stanie naturalnym możemy ją znaleźć w Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich. Na szeroką skalę uprawiana jest w Indiach, Pakistanie, USA i Brazylii. Charakteryzują ją liście o lancetowatym kształcie z delikatnym owłosieniem. Z rozety wyrastają kwiatostany w kształcie kłosa. Kwiaty babki jajowatej są drobne i mają kolor zielono-żółty. Najbardziej pożądanym surowcem zielarskim pozyskiwanym z babki jajowatej są łupiny jej nasion.

  Babka jajowata – wsparcie dla jelit

  Łuski babki jajowatej są znakomitym środkiem, który wspomaga pracę jelit. Wykazując właściwości przeczyszczające, jednocześnie powodują zmiękczenie, a także zwiększenie objętości całej masy jelitowej. Właśnie ten nacisk na ściany jelit sprawia, że poprawia się ich perystaltyka, co automatycznie ułatwia wypróżnianie. Oprócz tego łuski babki jajowatej działają przeciwbiegunkowo, ponieważ wchłaniają nadmiar płynów z masy jelitowej.

  Babka jajowata – mniej znane właściwości

  Niemal każdy wie, że babka jajowata jest świetna na biegunki i zaparcia, ale niewiele osób zna jej pozostałej właściwości.

  Warto wiedzieć, że łuski babki jajowatej:

  - obniżają cholesterol, ciśnienie krwi i cukier

  - pomagają w odchudzaniu, ze względu na wywoływanie uczucia sytości

  - działają osłonowo i prebiotycznie wspierają zwalczanie hemoroidów

  - są nieocenione przy zaburzeniach trawienia

  - niwelują żylaki

  Propozycja stosowania

  Łuski można spożywać w postaci napoju, zalane wodą, mlekiem lub sokiem owocowym.

  Przeciwwskazania

  Babka jajowata wyjątkowo rzadko powoduje skutki uboczne lub reakcje alergiczne. Polecana jest dzieciom, dorosłym, osobom starszym i kobietom w ciąży.

  #Z0067
  5 Przedmioty

  Powiązane produkty