Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.

zamknij

Kategorie

    Czarna porzeczka owoc 50g

    7,99 zł
    Brutto

    - Bogate źródło witaminy C.

    - Oczyszcza organizm z toksyn i zmniejsza ryzyko zachorowania na różne rodzaje nowotworów.

    - Dzięki zawartości flawonoidów wspomaga i chroni wątrobę. 

     

    Bezpieczne płatności

     

    Darmowa dostawa od 200 zł*

     

    31 dni na zwrot

    Czarna porzeczka – charakterystyka rośliny

    Porzeczka czarna łac. Ribes nigrum L. to krzew owocowy należący do rodziny agrestowatych [Grossularia-ceae]. Pochodzi z obszarów Europy i Azji o umiarkowanym klimacie. Jest powszechnie uprawiany w Polsce. Warto wiedzieć, że nasz kraj przoduje w uprawie porzeczki czarnej zarówno w Europie jak i na świecie. Owoce czarnej porzeczki, są pożądanym surowcem zielarskim ze względu na bogactwo witamin, mikroelementów, związków organicznych i soli mineralnych.

    Czarna porzeczka – skarbnica witaminy C

    Czarna porzeczka to jeden z najbogatszych w witaminę C owoców. Na 100 g owoców porzeczki przypada 181 mg witaminy C – to ponad 3 razy więcej niż w tak popularnych pomarańczach czy cytrynach. Zgodnie z zaleceniami specjalistów z Instytutu Żywności i Żywienia, zalecana dzienna dawka kwasu askorbinowego to 70 mg, w związku z czym 100 g, czyli garść czarnych porzeczek pokrywa prawie 260% dziennego zapotrzebowania na witaminę C. Jedynym źródłem, które zawiera  jeszcze więcej witaminy C niż czarna porzeczka, są owoce róży.

    Czarna porzeczka – bogactwo flawonoidów i antocyjanów

    Obecne w czarnej porzeczce flawonoidy sprzyjają usuwaniu z organizmu groźnych toksyn i substancji mogących podnieść ryzyko zachorowania na różne rodzaje nowotworów. Te same związki wpływają na opóźnienie procesu starzenia i poziom cholesterolu we krwi. Oprócz tego flawonoidy wspomagają i chronią wątrobę, ponieważ mają zdolność łączenia się z metalami ciężkimi, dzięki czemu nie magazynują się w niej i są łatwo usuwane z organizmu. Za to obecne w czarnej porzeczce antocyjany wykazują silne działanie antybakteryjne, co jest wyjątkowo cenne zwłaszcza dla układu pokarmowego.

    #Z0064
    9 Przedmioty

    Powiązane produkty