Bestsellery
Homocyne B-complex 576,6 mg...
Pomoc w utrzymaniu prawidłowego poziomu homocysteiny
- Zawiera najlepiej przyswajalne, bioaktywne formy witamin
- Aktywna postać kwasu foliowego przebadana klinicznie (6S)-5-Methyltetrahydrofolic (5-MTHF)
- Kapsułka jest w 100% roślinna
- Skład odpowiedni dla wegan
- Produkt nie zawiera sztucznych dodatków i wypełniaczy
Renostav 120 kapsułek...
Naturalny kolagen morski 100% z ryb
- Pomaga zmniejszyć uczucie dyskomfortu i sztywności stawów
- Kolagen wpływa na odbudowę naturalnych włókien kolagenowych i regenerację tkanek stawowych
- Wykazuje właściwości przeciwreumatyczne
- Stymuluje metabolizm komórek chrzęstnych i kostnych
- Wspomaga leczenie przy zmianach zwyrodnieniowych stawów i wspiera ich właściwe utrzymanie
- Produkt bez sztucznych dodatków i wypełniaczy
Magnez B6 150 tabletek...
Wysoko przyswajalna organiczna forma cytrynianu magnezu
Produkt polecany na:
- Stres i rozdrażnienie
- Skurcze mięśni
- Wzmożone zmęczenie i znużenie
Berberyna HCL 400mg 60...
Naturalny alkaloid - chlorowodorek berberyny 400 mg. Obniża poziom glukozy (cukrzyca typu II) i cholesterolu we krwi, wspiera procesy odchudzania.
- Reguluje gospodarkę cukrową
- Obniża stężenie cholesterolu
- Obniża poziom lipidów
- Usprawnia procesy metaboliczne
- Wpływa korzystnie na redukcję tkanki tłuszczowej
- Produkt wolny od sztucznych dodatków i wypełniaczy
- Szklane opakowanie

Kozieradka mielona 50g EKO
- To właśnie ona odpowiada za aromat popularnej na całym świecie mieszanki curry.
- Świetnie nadaje się do przygotowywania orientalnych i indyjskich potraw z warzyw, a w szczególności tych strączkowych
- Zdobyła niesamowitą popularność w kosmetyce, dzięki swojemu wyjątkowemu działaniu na włosy.

Bezpieczne płatności

Darmowa dostawa od 200 zł*

31 dni na zwrot
Kozieradka – charakterystyka rośliny
Kozieradka [łac. Trigonella foenum-graecum] to jednoroczna roślina pochodząca z Azji, mająca bardzo szerokie zastosowanie lecznicze i kulinarne. Inne potoczne nazwy kozieradki to fenegryka, koziorożnik, boża trawka, czy dosłowne tłumaczenie łacińskiej nazwy, czyli greckie siano. W stanie naturalnym kozieradka występuje w Azji i Europie Wschodniej. Podstawowym surowcem zielarskim pozyskiwanym z kozieradki są jej nasiona, między innymi z uwagi na dużą zawartość śluzu polisacharydowego – jego zawartość potrafi przekraczać nawet 40%. Rzadziej pozyskuje się liść kozieradki, ale przykładowo w Iranie jest to powszechnie używany surowiec przy chorobach narządów wzroku. Nie każdy wie, że kozieradka jest ważnym składnikiem znanej na całym świecie mieszanki curry.
Kozieradka w kuchni
Mimo, że w Polsce kozieradka nie jest powszechnie znana, to w innych regionach świata jest bardzo szeroko wykorzystywaną przyprawą. Kozieradka charakteryzuje się nieco gorzkim i aromatyczny smakiem, który niektórym przypomina mieszankę lubczyku i spalonego cukru. Prażona traci swoją gorzkość i w smaku zaczyna przypominać orzechy. Jak wspomnieliśmy wcześniej kozieradka jest ważnym składnikiem mieszanki curry, ale to nie koniec jej zastosowań. Można też ją spotkać w takich mieszankach przyprawowych jak bengalska panch poron, jemeńska salatah czy etiopska berbere. Mielona kozieradka świetnie nadaje się do przygotowywania orientalnych i indyjskich potraw z warzyw, a w szczególności tych strączkowych. W północnej Afryce oraz Indiach kozieradka znalazła również zastosowanie w piekarniach, jako ciekawy dodatek do chlebów.
Wskazówki
Przechowujmy ją w szczelnych, zamykanych opakowaniach. To właśnie z uwagi na ten punkt, każde z naszych opakowań przyprawowych posiada zamknięcie strunowe umożliwiające łatwe zamykanie i otwieranie. W przypadku kozieradki mielonej w zwykłej folijce, nie dość, że po otwarciu bardzo szybko straci swój piękny aromat, to jeszcze bardzo łatwo może wysypać się z opakowania np. w szufladzie czy szafce. Dbamy o Waszą wygodę!
Kozieradka – właściwości lecznicze i kosmetyczne
- Kozieradka bardzo korzystnie wpływa na procesy trawienne, niweluje zaparcia, wzdęcia, poprawia perystaltykę jelit oraz pobudza apetyt.
- Ekstrakt z nasion kozieradki wykorzystywany jest do zwalczania wrzodów żołądka.
- Skutecznie obniża poziom złego cholesterolu i cukru we krwi, przez co można traktować ją jako naturalny preparat chroniący przed chorobą wieńcową, zawałem czy miażdżycą.
- W kosmetyce kozieradka zdobyła największą popularność dzięki swojemu wpływowi na włosy. Odpowiednio stosowana wcierka z kozieradki, po pierwsze ogranicza wypadanie włosów, a po drugie przyczynia się do wzrostu nowych kosmyków potocznie nazywanych “baby hair”.
- Bardzo dobrze sprawdza się przy pielęgnacji skóry trądzikowej, ze skłonnościami do przetłuszczania się. Jej skuteczność wynika z zawartości składników likwidujących nadmiar sebum, działających przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo i ściągająco.