Jak zregenerować skórę po lecie?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lato, wakacje, wysokie temperatury, kąpiele w morzu, wiatr, przebywanie na słońcu, a więc wszystko, co jest typowe dla wakacji jest bardzo przyjemne, ale nie koniecznie najlepsze dla włosów i skóry. Dla nich to bowiem szczególnie trudny czas, zwłaszcza, że często w takich momentach nieco zaniedbuje się pielęgnację. Oczywiście warto przystąpić do działania, aby skutecznie po sezonie letnim zregenerować skórę, jednak warto zapoznać się z informacjami, w jaki sposób to zrobić.

1. Pić dużo wody i nawilżać skórę, choć wydaje się to banalną wskazówką, to jednak szalenie istotną. Skóra po takich wakacjach jest zazwyczaj dość mocno przesuszona, dlatego też należy dbać o jej nawilżenie zarówno poprzez picie mineralnej, niegazowanej wody, jak i również przez stosowanie kosmetyków silnie nawilżających, które w swoim składzie mają takie składniki, jak na przykład gliceryna, mocznik, czy kwas hialuronowy.

2. Robić peelingi, w tym przypadku jest to bardzo ważne, ponieważ należy pozbywać się martwego naskórka, pozostałości po kremach z filtrem, aby skóra mogła oddychać, regenerować się i wyglądać zdrowo.

3. Odżywiać i natłuszczać, ponieważ po lecie warstwa hydrolipidowa może być nieco zniszczona, dlatego ważna jest jej regeneracja- najlepiej sprawdzą się olejki naturalne, które nie tylko będą pielęgnowały skórę, ale dostarczały jej dobroczynne substancje.

Share.

Leave A Reply

Copyright © 2017.