Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.

zamknij

Kategorie

    Szałwia lekarska olejek eteryczny

    88,99 zł
    Brutto

    Dobrze działa w leczeniu stanów zapalnych, w kosmetyce, do pielęgnacji skóry.

    Ilość Ostatnie sztuki w magazynie
     

    Bezpieczne płatności

     

    Darmowa dostawa od 200 zł*

     

    31 dni na zwrot

    Olejek eteryczny z szałwii ma wiele zastosowań, jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Inhalacje, kąpiele i masaże z użyciem naturalnego olejku eterycznego z szałwii lekarskiej pomagają w łagodzeniu i niwelowaniu wielu dolegliwości.

    Zastosowanie:

    - antyseptycznego

    - dezodorującego

    - przeciwzapalnego

    - ściągającego

    - regenerującego

    Znajduje zastosowanie nie tylko w leczeniu stanów zapalnych, ale także w kosmetyce, do pielęgnacji skóryuspokaja skórę i łagodzi jej stany zapalne. 

    Olejek z szałwii może być również stosowany do kąpieli – w takiej postaci działa wyciszająco i odświeżająco, a przy tym inhaluje. W przypadku problemów skórnych może być w nią wcierany. Sprawdza się doskonale w przypadku trądziku oraz opryszczki.

    Naturalny, czysty olejek z szałwii jest również skutecznym środkiem przeciwko grzybom różnego rodzaju:

    - drożdżakom Candida albicans, Candida glabrata, Candida krusei czy Candida parapsilosis

    - szczepom grzybów Aspergillus carbonarius, Aspergillus niger, Ashbiya gossypii, Rhizopus oryzae, Trichoderma reesei, Alternaria solani, Ascochyta rabies, Botrytis cinerea, Monilia laxa, Penicllum italicum i Rhizoctonia solani

    - C. tropicalis, C. guillermondii, Cryptococcus neoformans

    - dermatofitom powodującym między innymi infekcje skóry i paznokci takim jak Epidermophyton floccosum, Microsporum canis, M. gypseum, Trichophyton mentagrophytes, T. mentagrophytes, T. rubrum, T. verrucosum

    Najpopularniejsze metody stosowania olejków to:

    - inhalacje – dodajemy kilka kropli do miski z gorącą wodą lub inhalatora i wdychamy parę wodną z substancjami aktywnymi

    - kąpiele – w zależności od olejku dodajemy kilka kropli do wody i zażywamy leczniczej kąpieli

    - masaże – wcieramy olejek po rozcieńczeniu go w oleju bazowym w odpowiednich proporcjach w zależności od olejku

    Każdy z  olejków można stosować na kilkanaście innych sposobów, w celu zapoznania się z innymi metodami zachęcamy do specjalistycznej literatury dotyczącej aromaterapii.

    Aby uniknąć podrażnień olejkami eterycznymi należy stosować je z uwagą i po odpowiednim rozcieńczeniu.

    #Z0084
    1 Przedmiot