Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.

zamknij

Kategorie

Filtruj według close
Suplementy diety dla kobiet w ciąży
Suplementy diety dla kobiet w ciąży | my-life.pl

Suplementy diety dla kobiet w ciąży

Ciąża to czas wzmożonej dbałości o zdrowie własne i przyszłego dziecka. Funkcjonowanie organizmu kobiety w ciąży zmienia się, wzrasta zapotrzebowanie na witaminy i minerały potrzebne do rozwoju płodu. Fizjologiczne zmiany sprawiają, że konieczne jest zwiększenie udziału witamin z grupy B odpowiedzialnych za wytwarzanie czerwonych krwinek. Witamina D jest w okresie ciąży i karmienia piersią niezbędna jest do utrzymania zdrowych zębów i kości. Kwas foliowy, magnez i jod potrzebne są do prawidłowego rozwoju układu nerwowego dziecka.

Podaż składników mineralnych i witamin można zapewnić poprzez suplementacja diety. Wysokiej jakości preparaty zawierają dawki odpowiednie dla kobiet w ciąży, a zawartość DHA realizuje zapotrzebowanie na tłuszcze omega-3 niezbędne do rozwoju mózgu oraz serca.

Komplet witamin i minerałów zapewni przyszłej mamie dobre samopoczucie i zmniejszy towarzyszące ciąży zmęczenie, senność i osłabienie skóry, włosów i paznokci.

Aktywne filtry