Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

więcej informacji zamknij

Kategorie

  LIPOCAPS C1000

  80,49 zł
  Brutto

  LIPOCAPS C 1000 to liposomalna witamina C o czystym składzie zamknięta w kwasoodpornej kapsułce o opóźnionym uwalnianiu.

  Ilość
  Ostatnie sztuki w magazynie

  DZIAŁANIE:

  Liposomalna witamina C jest zamknięta w niewielkich, wodno-lipidowych pęcherzykach zwanych liposomami.

  Witamina ta jest wysoce przyswajalna oraz w niewielkim stopniu wydalana z organizmu, co ma istotne znaczenie w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C. 

  Skuteczność liposomów wynika z ich niewielkich rozmiarów oraz podobieństwa ich budowy do struktury błony komórkowej jelita, co ułatwia przenikanie zawartej w liposomach substancji.  

  Ważną rolę odgrywa stabilność liposomów i zabezpieczenie ich przed niekorzystnym dla nich środowiskiem żołądka. Średni czas przebywania treści w żołądku wynosi od 2 do 4 godzin. W tym czasie liposomy mogą zostać zniszczone lub ulec agregacji (łącznie w duże skupiska). Rozmiar liposomów również wpływa na ich przyswajalność - im większe tym utrudniona wchłanialność.  

  Dlatego też powstał LIPOCAPS C 1000 - innowacyjna, sucha forma liposomu:

  1) zamknięta w kwasoodpornej kapsułce o opóźnionym uwalnianiu

  Badania potwierdziły, że zawarta w LIPOCAPS C 1000 kapsułka chroni liposomy aż do 4 godzin w środowisku żołądka, z kolei w jelicie uwalnia je bardzo szybko (do 12-20 minut).

  Inne kapsułki rozpadłyby się bardzo szybko w żołądku uwalniając tam liposomy. 

  2) stabilna w środowisku żołądka

  Unikalna technologia pozwoliła stworzyć niewielkich rozmiarów, stabilne liposomy, odporne na oddziaływanie środowiska żołądka. Technologię opracowano we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. 

  Badaniu stabilności poddano również m.in. liposomalne suplementy diety z witaminą C w formie żelu oraz płynu. Według badania obie formy wykazały niestabilność w środowisku żołądka. Początkowe rozmiary badanych liposomów* (kolor niebieski) uległy powiększeniu (kolor czerwony), co wskazuje na ich agregację. Dodatkowo w formie żelowej zaobserwowano wytrącanie się osodu, będący efektem niestabilności. 

  * W jednym produkcie występują liposomy o różnej wielkości. 

   

  SPOSÓB UŻYCIA

  Spożyć 2 razy dziennie po 2 kapsułki przed lub w trakcie posiłku.

  Ilość kapsułek w opakowaniu: 120.

  Ilość porcji w opakowaniu: 30.

  Zawartość opakowania netto: 90 g.

  Zawartość 1 kapsułki netto: 750 mg.

  Warunki przechowywania:

  Chronić przed światłem, przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci. 

  #L0002
  2 Przedmioty

  Powiązane produkty