Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

więcej informacji zamknij

Kategorie

  Witamina D3 2000 j.m 120 tabletek Hauster

  13,99 zł
  Brutto

  Witamina słońca w najlepszym wydaniu 100% naturalnego pochodzenia z lanoliny 

  • Niewielka tabletka łatwa do połknięcia
  • Ekonomiczne szklane opakowanie
  • Produkt wolny od sztucznych dodatków i konserwantów
  Ilość
   

  Bezpieczne płatności

   

  Darmowa dostawa od 200 zł*

   

  31 dni na zwrot

  Kiedy warto sięgnąć po Witaminę D3?

  Przede wszystkim w momencie gdy nie jesteśmy w stanie regularnie wychodzić na świeże powietrze, aby poddać się ekspozycji słońca i wyprodukować witaminę D3. Zbyt mała ilość witaminy może powodować objawy depresji, osteoporozę, osteomalacji, krzywicy u dzieci, zespół przewlekłego zmęczenia, dlatego warto ją stosować profilaktycznie.  


  Witamina D3 

  Jest potocznie nazywana witaminą słońca, ponieważ wytwarzana jest z cholesterolu podczas wystawiania ciała na światło słoneczne.  Odpowiada za mineralizację kości, rozwój układu kostnego, regulację gospodarki wapniowo-fosforowej w organizmie. Wspomaga działanie układu krążenia, mięśnia sercowego i gwarantuje podtrzymywanie szczupłej sylwetki.


  Ciekawostki

  Skuteczność suplementacji witaminą D3 na redukcję objawów depresji jest porównywalna do skuteczności leków przeciwdepresyjnych. 

  Według NFZ pod koniec roku 2018 było prawie 555 tys. osób ze zdiagnozowaną osteoporozą. Na 100 tys. osób po 50-tym roku życia było prawie 3,7 tys. chorych. Jednak, zdaniem NFZ, aż trzy czwarte osób mających osteoporozę nie jest zdiagnozowanych. 

  Szacuje się, że miliard ludzi na świecie, a wśród nich głównie starsi mieszkańcy miast USA i Europy, przejawia niedobór witaminy D. 

  #H0008
  10 Przedmioty

  Powiązane produkty