Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.

zamknij

Kategorie

    Kozłek lekarski korzeń 100g

    11,99 zł
    Brutto

    - Korzeń kozłka obniża aktywność ośrodkowego układu nerwowego, zmniejszając napięcie i uczucie niepokoju oraz wywołuje stan odprężenia psychicznego.

    - Jest powszechnie stosowany jako całkowicie naturalny środek ułatwiający zasypianie.

    - Wykazuje działanie przeciwskurczowe oraz rozluźniające.

     

    Bezpieczne płatności

     

    Darmowa dostawa od 200 zł*

     

    31 dni na zwrot

    Kozłek lekarski – charakterystyka rośliny

    Kozłek lekarski [łac. Valeriana officinalis] znany powszechnie jako waleriana jest surowcem zielarskim używanym w fitoterapii od wieków. Kozłek występuje w stanie naturalnym na brzegach rzek, mokrych łąkach, torfowiskach i w wilgotnych lasach. Najbardziej pożądaną częścią tej rośliny jest korzeń ze względu na wysoką zawartość substancji czynnych, w tym kwasu walerenowego. Kozłek jest rośliną dwuletnią, osiąga wysokość 50 do 200 cm, a jego kwiaty możemy podziwiać od czerwca do sierpnia.

    Kozłek lekarski – właściwości lecznicze

    Kozłek lekarski słynie ze swoich właściwości uspokajających i nasennych. Korzeń kozłka obniża bowiem aktywność ośrodkowego układu nerwowego, a co za tym idzie – doprowadza do zmniejszenia napięcia i uczucia niepokoju oraz wywołuje stan odprężenia psychicznego. Właśnie z tego względu ten surowiec zielarski znajduje powszechne zastosowanie przy leczeniu umiarkowanej bezsenności. 

    Kozłek lekarski na żołądek

    Oprócz głównego zastosowania uspokajającego korzeń kozłka znalazł uznanie w medycynie ludowej także jako środek na dolegliwości układu pokarmowego i układu moczowego. Dzięki swojemu działaniu rozkurczowemu świetnie sprawdza się przy stanach skurczowych żołądka. Co więcej waleriana wykazuje działanie wiatropędne, które jest ściśle powiązane z efektem rozkurczowym oraz większym wydzielaniem soków żołądkowych.

    Kozłek lekarski na lęk i depresję 

    Dzięki wpływowi kozłka na wydzielanie kwasu GABA oraz modulację jego receptorów waleriana wykazuje również właściwości przeciwlękowe. W badaniu przeprowadzonym w kontrolowanych warunkach, w którym wzięło udział 2462 dorosłych z objawami depresji i lękiem, zauważono, że wysokie dawki kozłka [1 g na 24h], stosowane razem z dziurawcem zwyczajnym [600 mg] przez 6 tygodni, zmniejszyły objawy niepokoju i depresji o niemal 66%.

    #Z0070
    11 Przedmioty

    Powiązane produkty