Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.

zamknij

Kategorie

    Lukrecja korzeń 100g

    7,99 zł
    Brutto

    - Posiada silne właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

    - Przyspiesza gojenie się wrzodów żołądka i dwunastnicy, a także regeneruje podrażnioną śluzówkę żołądka

    - Dzięki swym właściwościom wykrztuśnym polecana jest przy schorzeniach górnych dróg oddechowych, oraz przy chorobach gardła i oskrzeli.

     

    Bezpieczne płatności

     

    Darmowa dostawa od 200 zł*

     

    31 dni na zwrot

    Czym jest lukrecja?

    Lukrecja – Glycyrrhiza L. – roślina, którą można rozpoznać po pierzastych liściach i czerwonych, niebieskawych lub fioletowych kwiatach podobnych do kwiatów grochu. Jednak dla nas kluczowe znaczenie będzie miało to, czego nie widać na pierwszy rzut oka – korzeń lukrecji.

    To w nim bowiem drzemią najważniejsze właściwości tej rośliny i to właśnie kłącze ma zastosowanie w medycynie tradycyjnej i pielęgnacji. W stanie naturalnym występuje w krajach azjatyckich i na południu Europy, ale jej uprawy można spotkać również w Polsce. Lukrecja znana jest głównie z landrynek i żelków, ale nie wszyscy lubią jej smak. W ostatnich latach coraz szerzej wykorzystywane są jej bogate prozdrowotne właściwości.  

    Lukrecja – właściwości lecznicze 

    Lukrecja posiada wiele właściwości, które są doceniane od wieków. Już w XVI i XVII wieku była stosowana jako środek wykrztuśny w chorobach górnych dróg oddechowych by złagodzić męczący kaszel. Co ciekawe tak słodka lukrecja, dzięki swoim bakteriobójczym właściwościom, zmniejsza liczebność Streptococcus mutans – paciorkowca zieleniejącego, który wchodzi w skład naturalnej flory bakteryjnej jamy ustnej i który jest głównym czynnikiem rozwoju próchnicy i innych chorób zębów. Ma to swoje potwierdzenie w statystykach – w Holandii i Skandynawii, gdzie cukierki na bazie korzenia lukrecji są bardzo popularne, wskaźnik próchnicy waha się od 2 do 10 proc. 

    Lukrecja, a wrzody żołądka i dwunastnicy

    Lukrecja przyspiesza gojenie się wrzodów żołądka i dwunastnicy, a także regeneruje podrażnioną śluzówkę żołądka. Dlatego też odwar z korzenia lukrecji stosowany jest pomocniczo w leczeniu tych właśnie schorzeń. Niektórzy zalecają by stosować go po zabiegach chirurgicznych przewodu pokarmowego, wcześniej jednak powinniśmy skonsultować taką decyzję z lekarzem.

    Stosowanie

    Zaleca się 1 łyżeczkę korzenia dodać do 1 l wody, a następnie gotować pod przykryciem przez 5-7 minut. Odwar odstawić na 15 min, a następnie przecedzić. Pić 2 razy w ciągu dnia, około godzinę przed posiłkiem.

    #Z0036
    10 Przedmioty