Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

więcej informacji zamknij

Kategorie

  Ostropest plamisty zmielone nasiona 200g

  8,99 zł
  Brutto

  Ostropest plamisty – Naturalny DETOKS

  • polecany w diecie osób mających dolegliwości wątroby, żołądka i dróg żółciowych, oraz przyjmujących leki
  • pozytywnie oddziałuje na kondycję skóry i włosów
  • większa też zdolność regeneracji nerek i zapobiega rozpadowi czerwonych krwinek

  Ilość

  Ostropest plamisty – co to jest?

  Ostropest plamisty jest uprawną dziko rosnącą rośliną, należąca do rodziny astrowatych. Często może być mylona popularnym ostem. Ma ostro zakończone, kłujące liście i fioletowe kwiaty. Odróżnia się od ostu wysokością, bo może sięgać ok. 2 metrów. W celach leczniczych wykorzystuje się nasiona (ziarna) rośliny. Ostropest plamisty jest gatunkiem rośliny należącym do rodziny złożonych. Pochodzi z obszaru śródziemnomorskiego: Europa Południowa, Egipt, Izrael, Turcja. W Polsce roślina uprawna, czasami zdziczała. Jest rośliną jednoroczną.

  Właściwości ostropestu plamistego

  Najważniejszym działaniem farmakologicznym ostropestu plamistego jest jego korzystny wpływ na wątrobę. Działanie to objawia się w regeneracji komórek oraz zapobieganiu odkładania się w nich kolagenu, tym samym hamując negatywne zmiany martwicze. Dodatkowym wspomaganiem jest ochrona wątroby przed działaniem czynników toksycznych poprzez uszczelnianie błon komórkowych i hamowaniem wnikania toksyn do środka. Ponadto działa delikatnie żółciopędnie. Kuracja tego typu jest jak najbardziej wskazana (ostropest plamisty mielony to jej najczęściej spotykana postać) po długotrwałej antybiotykoterapii, zatruciu alkoholem czy grzybami lub po zapaleniu wątroby. To działanie ostropest plamisty ma właśnie dzięki obecności sylimaryny.

  Nasiona ostropestu plamistego działają również przeciwutleniająco, przeciwzapalnie oraz zmniejszają syntezę cholesterolu i utlenianie lipidów, co ma duży wpływ przy zapobieganiu powstawania zmian miażdżycowych. Badania wykazują, że stosowanie sylimaryny zwiększa też zdolność regeneracji nerek i zapobiega rozpadowi czerwonych krwinek. Jeden ze związków wyizolowanych z tej rośliny- taksyfolina – prawdopodobnie ma korzystny wpływ na leczenie osteoporozy.

  Jak stosować ostropest plamisty?

  Ostropest plamisty mielony jest używany do robienia naparu i herbaty. Wystarczy dwie łyżeczki proszku zalać gorącą wodą i pić 2-3 razy dziennie.

  Zastosowania ostropestu plamistego

  #Z0020
  7 Przedmioty

  Powiązane produkty