Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.

zamknij

Kategorie

    Tymianek olejek eteryczny

    79,99 zł
    Brutto

    Olejek z tej rośliny ma wszechstronne zastosowanie.

     

    Bezpieczne płatności

     

    Darmowa dostawa od 200 zł*

     

    31 dni na zwrot

    Najbardziej znany jest ze swoich właściwości antyseptycznych i antybakteryjnych. Łagodzi również dolegliwości bólowe, a także działa wykrztuśnie. Dziś nadal cieszy się ogromną popularnością i jest często wykorzystywany nie tylko wspomagająco w leczeniu infekcji bakteryjnych i wirusowych, ale nawet zamiast środków farmakologicznych. 

    Jednym ze składników olejku tymiankowego jest tymol, który został zidentyfikowany jako środek przeciwko wirusowi grypy typu A i paragrypy typu 3.

    Olejek tymiankowy wykazuje działanie przeciwko:

    - patogenom – Streptococcus pyogenes, Streptococcus mutans, Candida albicans, Porphyromonas gingivalis, Aggregatibacter actinomycetemcomitans – wywołującym choroby jamy ustnej

    - grzybom Candida albicans i Candida glabrata

    - bakteriom – Bacillus cereus, Bacillus subtilis, Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis, Streptococcus faecalis, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Proteus vulgaris, Pseudomonas aeruginosa, Salmonella typhi Ty2

    - bakteriom – E. faecalis, P. aeruginosa

    Pozostałe właściwości olejku tymiankowego:

    - uspokajająco

    - rozkurczowo

    - wiatropędnie

    - żółciopędnie

    - odkażająco

    - pobudzająco na czynność serca oraz ośrodek oddechowy

    - wykrztuśnie – rozrzedza śluz zalegający w drogach oddechowych, a także

    - rozkurcza tchawicę i oskrzela

    Olejek eteryczny z tymianku jest również pomocny w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, wykazuje skuteczne działanie przeciwbólowe i jest pomocny w leczeniu bólu mięśni i stawów, a także przy nerwobólach.

    Najpopularniejsze metody stosowania olejków to:

    - inhalacje – dodajemy kilka kropli do miski z gorącą wodą lub inhalatora i wdychamy parę wodną z substancjami aktywnymi

    - kąpiele – w zależności od olejku dodajemy kilka kropli do wody i zażywamy leczniczej kąpieli

    - masaże – wcieramy olejek po rozcieńczeniu go w oleju bazowym w odpowiednich proporcjach w zależności od olejku

    Każdy z  olejków można stosować na kilkanaście innych sposobów, w celu zapoznania się z innymi metodami zachęcamy do specjalistycznej literatury dotyczącej aromaterapii.

    Aby uniknąć podrażnień olejkami eterycznymi należy stosować je z uwagą i po odpowiednim rozcieńczeniu.

    #Z0085
    3 Przedmioty