Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.

zamknij

Kategorie

  Wrotycz ziele 50g

  6,99 zł
  Brutto

  - Doskonale sprawdza się w przypadku zatruć i dolegliwości żołądkowych, ponieważ pobudza błonę żołądka do wydzielania śluzu.

  - Wyciągi z wrotyczu pospolitego działają przeciwrobaczo, przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo oraz przeciwbakteryjnie.

  - Stosowany zewnętrznie może być pomocny przy łagodzeniu bólów reumatycznych.

   

  Bezpieczne płatności

   

  Darmowa dostawa od 200 zł*

   

  31 dni na zwrot

  Wrotycz pospolity – charakterystyka rośliny 

  Wrotycz pospolity łac. Tanacetum vulgare L. to roślina powszechnie spotykana na naszych krajowych łąkach, polanach czy przydrożach. Należy do rodziny astrowatych. Poznamy go po rzucających się w oczy żółtych kwiatach składających się ze spłaszczonych koszyczków. Od lat doceniane są jego właściwości lecznicze – roślinę wykorzystuję się w medycynie naturalnej np. do leczenia chorób układu pokarmowego czy chorób reumatycznych. Trzeba jednak podkreślić, że z uwagi na wysoką zawartość trującego tujonu w tej roślinie trzeba się z nią obchodzić wyjątkowo ostrożnie i uważnie obserwować reakcję swojego organizmu.

  Wrotycz – właściwości 

  Najbardziej pożądanym surowcem zielarskim jest ziele z dużą ilością koszyczków kwiatowych. Wrotycz posiada bardzo wiele właściwości oraz zastosowań:

  - Nalewka wrotyczowa ma właściwości rozgrzewające i przeciwbólowe.

  - Dzięki zawartości tujonu, wrotycz ma bardzo silne działanie przeciwpasożytnicze. Zwalcza robaki takie jak glisty czy owsiki. W celu uzyskania takiego działania spożywamy szklankę naparu dziennie. 

  - Napar nadaje się również idealnie do stosowania zewnętrznego na rany, wszy oraz świerzbowce. Według literatury może być również pomocny przy łagodzeniu bólów reumatycznych.

  - Aksalyaryne występującą we wrotyczu wykorzystuje się w leczeniu wirusa opryszczyki.

  - Świetnie sprawdza się w przypadku zatruć i dolegliwości żołądkowych, ponieważ pobudza błonę żołądka do wydzielania śluzu. 

  #Z0072
  10 Przedmioty

  Powiązane produkty