Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.

zamknij

Kategorie

  Magnez B6 150 tabletek Hauster cytrynian magnezu

  26,99 zł
  Brutto

  Wysoko przyswajalna organiczna forma cytrynianu magnezu

  Produkt polecany na:

  • Stres i rozdrażnienie
  • Skurcze mięśni
  • Wzmożone zmęczenie i znużenie
   

  Bezpieczne płatności

   

  Darmowa dostawa od 200 zł*

   

  31 dni na zwrot

  Kiedy warto sięgnąć po Magnez z witaminą B6?

  Magnez B6 jest zalecany w profilaktycznym stosowaniu, aby zapobiec wystąpieniu niedoboru magnezu w organizmie. Szczególnie powinien być zażywany przez osoby prowadzące aktywny tryb życia (uczniowie, studenci, osoby pracujące fizycznie lub umysłowo, a także sportowcy) oraz w okresach długotrwałego stresu. Magnez B6 polecany jest także osobom odczuwającym niedobór magnezu, do tych objawów można zaliczyć: nagłe skurcze mięśni, problemy z koncentracją, drgania powiek i rozdrażnienie.


  Magnez 

  Pełni znaczącą rolę w naszym organizmie. Wspomaga pracę układu nerwowego, mięśniowego, kostnego i naczyniowo-sercowego. Ma działanie uspokajające, usprawnia pracę szarych komórek, wspomaga pamięć i koncentrację, reguluje napięcie mięśni i umożliwia ich szybszą regenerację po treningu, bierze udział w syntezie Serotoniny (zwanej inaczej „hormonem szczęścia”). Naukowcy uważają, że niedobór magnezu może prowadzić również do rozregulowania zegara biologicznego, za sprawą niekorzystnego wpływu na melatoninę – odpowiedzialną za rytm snu i czuwania. Bardzo duży niedobór magnezu może być przyczyną wystąpienia osteoporozy, nowotworów, miażdżycy, arytmii czy zakrzepów. 


  Witamina B6

  Wspomaga wchłanianie, transport i magazynowanie magnezu w organizmie. Wpływa korzystnie na pracę układu nerwowego i odpornościowego. Dodatkowo przyczynia się do utrzymania prawidłowej gospodarki hormonalnej oraz zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, bierze udział w regulowaniu poziomu cysteiny w organizmie (nadmiar cysteiny może być przyczyną miażdżycy). Witamina B6  wspomaga organizm podczas leczenia chorób nerek( przeciwdziała tworzeniu się kamieni nerkowych) oraz niedokrwistości.


  Ciekawostki

  Istnieją badania które dowodzą, że witamina B6 może łagodzić objawy PMS i bóle menstruacyjne.

  Wykazano, że dieta ubogo magnezowa może nasilać ogólnoustrojowe reakcje nadwrażliwości typu anafilaktycznego (typu I).

  Udowodniono korzystne działanie suplementacji magnezem w profilaktyce migrenowych bólów głowy.

  #H0001
  12 Przedmioty

  Powiązane produkty