Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.

zamknij

Kategorie

  Siemię Lniane brązowe mielone odtłuszczone 200g Ziółko

  3,99 zł
  Brutto

  Siemię lniane – kwasy Omega 3 w płaskich ziarenkach

  - charakteryzuje je obecność błonnika, lignanów oraz kwasów tłuszczowych Omega -3

  - błonnik posiada właściwości żelujące i przyczynia się do wiązania treści przewodu pokarmowego

  - siemię lniane posiada również właściwości obniżające poziom cholesterolu

   

  Bezpieczne płatności

   

  Darmowa dostawa od 200 zł*

   

  31 dni na zwrot

  Siemię lniane – co to jest?

  Siemię lniane, czyli nasiona lnu. Pod względem wyglądu charakteryzują się małymi płaskimi ziarenkami o wielkości od 2 do 3 mm. Najczęściej występują w kolorze brązowym, ale można spotkać też odmianę koloru złotego. Charakteryzują się wydzielaniem dużych ilości śluzu po zalaniu wodą. Siemię lniane najczęściej wykorzystuje się to w celu poprawy funkcjonowania przewodu pokarmowego. Skład nasion lnu charakteryzuje się dużą ilością bioaktywnych substancji o dobroczynnym wpływie na nasz organizm.

  Siemię lniane – właściwości nasion

  Siemię lniane charakteryzuje się licznymi właściwościami zdrowotnymi, ale również wartościami odżywczymi, ludzie znali i stosowali już w starożytnym Egipcie, Babilonie i Chinach. Podstawową zasadą działania jest obecność błonnika, lingnanów oraz kwasów tłuszczowych Omega -3. Nasiona tego gatunku mają w swoim składzie od 20-40 procent błonnika rozpuszczalnego, jak też 60-80 procent błonnika nierozpuszczalnego. Pierwszy rodzaj wspomnianego wyżej błonnika posiada właściwości żelujące i przyczynia się do wiązania treści przewodu pokarmowego; opóźnia również opróżnianie żołądka, dzięki temu dłużej odczuwana jest sytość po zjedzeniu posiłku. Nie są to jednak wszystkie właściwości ziarenek lnu. Siemię lniane posiada właściwości odpowiadające za ochronę organizmu przed rakiem piersi, rakiem jajników, jelita grubego oraz prostaty. Składniki które pozwalają na działanie antynowotworowe to kwas tłuszczowy ALA oraz lignany. Kwas tłuszczowy działa antyoksydacyjnie blokując rozwój guzów, natomiast lignany mają wpływ na blokowanie enzymów, biorących udział w procesach metabolicznych i przyspieszających wzrost komórek nowotworowych.

  Siemię lniane – jak stosować?

  Siemię lniane działa najlepiej jeśli jest stosowane na dwa sposoby, stosowane jako całe ziarna lub zmielony proszek. Stosowanie siemienia jako proszek jest skuteczniejsze, gdyż składniki odżywcze są lepiej przyswajalne przez organizm. Należy jednak pamiętać, że ziarna powinny być mielone tuż przed spożyciem. Siemię lniane można także przyjmować w postaci płynnej. W tym celu należy ziarenka zalać wodą i poczekać jak napęcznieją. Tak przygotowany napój można wypić, bądź dodać do ulubionego koktajlu. Dodatkowo przygotowane w ten sposób siemię lniane wykorzystać jako dodatek do owsianki, czy jogurtu.

  Działanie

  - Układ pokarmowy - układ trawienny

  - Odchudzanie i odżywianie - obniża cholesterol, przedłuża sytość, wspomaga trawienie

  - Inne schorzenia - nowotwór

  - Detoksykacja ciała - przeciwutleniacz

  #Z0088
  11 Przedmioty

  Powiązane produkty