Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.

zamknij

Kategorie

    Lipa kwiat cały 25g

    8,99 zł
    Brutto

    - Stosowana przy stanach gorączkowych oraz jako podstawowy składnik przy inhalacji.

    - Zawiera olejki eteryczne, które poprawiają apetyt i działają wspomagająco przy wydzielaniu soków trawiennych.

    - Napar z kwiatów lipy ma działanie relaksujące, ponieważ zmniejsza napięcie mięśni gładkich.

     

    Bezpieczne płatności

     

    Darmowa dostawa od 200 zł*

     

    31 dni na zwrot

    Lipa – co warto o niej wiedzieć?

    Lipa jest wyjątkową rośliną, która posiada wiele cennych właściwości. Gatunek ten, występuje głównie w klimacie umiarkowanym na półkuli północnej – w naszym kraju jest bardzo powszechną rośliną. Cechą charakterystyczną tego gatunku jest długowieczność – może żyć nawet 1000 lat. Jeżeli chodzi o wygląd, drzewa tego gatunku charakteryzują się dużą wysokością (nawet do 40 metrów) oraz rozłożystością gałęzi. Istnieje około 30 gatunków lipy, spośród których w Polsce dziko rosną dwa – lipa drobnolistna oraz lipa szerokolistna.

    Kwiat lipy – właściwości lecznicze

    Unikalny skład kwiatów lipy sprawia, że posiadają one wiele unikalnych właściwości. Podstawowym powodem są flawonoidy – związki, które charakteryzują się skutecznym działaniem antyoksydacyjnym oraz przeciwnowotworowym, zdolne usuwać z organizmu wolne rodniki mogące uszkadzać tkanki i przyspieszać proces starzenia się organizmu. W kwiatach lipy odkryto rónież m.in. kwercetynę (zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych) i tylirozyd, silną substancję przeciwzapalną. Skład kwiatów lipy jest także bogaty w garbniki (mają działanie ściągające na błony śluzowe przewodu pokarmowego i przeciwdziałają biegunkom) oraz olejki eteryczne (poprawiają apetyt i działają wspomagająco przy wydzielaniu soków trawiennych).

    Kwiat lipy – jak stosować?

    Kwiaty lipy najczęściej wykorzystuje się w postaci naparu. Potrzebujemy łyżeczki suszu (w przypadku całego kwiatu będzie to nieco więcej), które następnie zalewamy wrzątkiem i pozostawiamy pod przykryciem na 5-10 minut. Po upływie tego czasu odcedzamy i pijemy – w czasie przeziębienia nawet trzy razy dziennie.

    Kwiat lipy na uspokojenie i bezsenność

    Napar z kwiatów lipy ma działanie relaksujące, pobudzając czynności poszczególnych narządów wewnętrznych i zmniejszając napięcie mięśni gładkich. Posiada także działanie likwidujące napięcie oraz pomaga w pozbyciu się zmęczenia po długotrwałym wysiłku umysłowym. Zalety kwiatów lipy docenią osoby, które mają problem z zasypianiem oraz stabilnym snem. W walce z bezsennością najlepszym działaniem charakteryzują się napary z lipy dodawane do gorącej kąpieli, zwłaszcza w połączeniu z lawendą. Takie zabiegi działają uspokajająco i rozkurczowo.

    #Z0078
    10 Przedmioty

    Powiązane produkty