Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.

zamknij

Kategorie

  Morwa biała liść 50g

  4,99 zł
  Brutto

  Liść morwy białej

  - Działa wspomagacjąco w procesie odchudzania.

  - Morwa jest polecana jest osobom borykającym się z podwyższonym poziomem cukru we krwi.

  - Z uwagi na swoje właściwości zmniejsza ryzyko rozwoju miażdżycy.

  100 G

  Morwa w tabletkach

   

  Bezpieczne płatności

   

  Darmowa dostawa od 200 zł*

   

  31 dni na zwrot

  Morwa biała – charakterystyka rośliny

  Morwa biała [łac. Morus alba] to gatunek niewielkich drzew liściastych z rodziny morwowatych. Pochodzi z Chin, ale dzięki uprawom rozprzestrzeniła się na cały świat. Teraz można ją spotkać w stanie naturalnym w Afryce, Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz na wyspach Pacyfiku. Morwa biała zdobyła uznanie dzięki zawartości substancji, które obniżają poziom cukru we krwi i zmniejszają ryzyko rozwoju miażdżycy. Oprócz tego uważa się, że morwa ułatwia odchudzanie. Najbardziej pożądanym surowcem zielarskim jest liść morwy.

  Morwa biała – skuteczny sposób na wysoki poziom glukozy we krwi

  Jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku jest cukrzyca typu 2. Dolegliwość ta charakteryzuje się podwyższoną glikemią i opornością tkanek na działanie insuliny. Wiele badań naukowych dowiodło, że zawarty w morwie białej alkaloid [DNJ] może być pomocny w kontrolowaniu glikemii. Związek ten wykazuje właściwości, które pozwalają mu hamować  wzrost poziomu glukozy po posiłku oraz wydzielanie insuliny, zapobiegając tym samym hipoglikemii reaktywnej. Według ogólnodostępnych wyników doświadczeń, najlepsze efekty przynosi picie naparu z liści morwy.

  Morwa biała – właściwości antybakteryjne oraz przeciwwirusowe

  Badania naukowe, wyraźnie wskazują na to, że liście morwy zawierają związki, w tym te z grupy flawonoidów, które potrafią poradzić sobie z bakteriami, takimi jak:

  - salmonella

  - gronkowiec złocisty

  - shigella dysenteriae – bakteria odpowiedzialna za rozwolnienie i bóle brzucha 

  Ponadto wykazano, że alkaloidy występujące w liściach morwy, w tym wspomniany wcześniej związek o nazwie DNJ, mogą wykazywać działanie przeciwwirusowe.

  Morwa biała – pozostałe właściwości 

  - ułatwia proces odchudzania

  - obniża ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera>

  - może być pomocna w profilaktyce przeciwmiażdżycowej 

  - obniża poziom cholesterolu

  #Z0080
  12 Przedmioty

  Powiązane produkty